Category Archives: Ayetel Kürsi

Kur’an Latin Harfleriyle Okunmaz

Kur’an Latin harfleriyle okunmaz. Kur’an-ı Kerim sadece kendi dilinde okunur. Diğer dillerde okunan zaten Kur’an değildir. Bunun yanı sıra Latin harfleriyle Kur’an okurken yapılan hatalar insanlara küfür ve şirk sözleri söyletebilmektedir. Ölüm gelip sizi buluncaya kadar Kur’an okumayı ve anlamayı öğrenmeye gayret etmelisiniz. KUR’AN NEDEN LATİN HARFLERİYLE OKUNMAZ? Arapça kelimelerin telaffuzu latin harfleriyle asla mümkün değildir.… Read More »

Ayetel Kürsi Dinle

Ayetel Kürsi dinle sayfamızda sizlere birçok hafızın sesinden bu ayetin videolu paylaşımını yapacağız. İsterseniz mealli videoları, isterseniz ok takipli videoları izleyebilirsiniz. Her gün ibadetlerinizi (namazlarınızı) aksatmadan 5-10 kere ya da daha fazla dinleyerek çok kısa sürede ezberleyebilirsiniz. 1- MISIRLI HAFIZ 2- KUVEYTLİ BİR HAFIZ 3- OK TAKİPLİ 4- 100 KERE TEKRARLI AYETEL KÜRSİ (EZBERLEYENLER İÇİN)

313 Ayetel Kürsi Diye Bir Şey Yoktur!

Birtakım bel’amlar, yani sahte hocalar, yani İSLAM dinini KUR’AN ve sahih sünnete göre değil de kendi kafasına göre yorumlayanlar 313 Ayetel Kürsi diye bir şey ortaya attılar. Hatta bu sayıları zaman zaman değiştirdiler. 313 AYETEL KÜRSİ OKUMANIN FAZİLETİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR! 313, 70, 40 veyahutta diğer sayılarda Ayetel Kürsi okumakla ilgili hiçbir sahih hadis… Read More »

Ayetel Kürsi Oku

Ayetel Kürsi aşağıda Arapça okumayı bilmeyenler için Latin harfleriyle yazılmıştır. Ancak Latin harfleriyle KUR’AN kesinlikle okunmaz. Çünkü sürekli olarak latin harflerinden okuya okuya yapacağınız hatalar sizi küfre götürüp, dinden çıkartabilir. Sitemizde bulunan neden “Latin harfleriyle Kur’an Okunmaz?” makalesini okursanız detayları öğrenirsiniz. Biz sitemizde; yeni yeni Arapça öğrenenler, hafızlardan dinleyip okurken yaptığınız hataları görüp, düzeltsin diye… Read More »

Ayetel Kürsi Anlamı (Meali)

Ayetel Kürsi Türkçe anlamı yani mealini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz. Unutmayın ki Arapça olarak okumak en iyisidir. Ayetel Kürsi Anlamı Allah’tan başka ilah yoktur; O, hayy’dır, kayyûm’dur. Kendisine ne uyku gelir, ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur. İzni olmadan O’nun katında kim şefaat edebilir? Allah, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O’na hiçbir şey… Read More »